Зараз в ефірі:

У воєнний час словник української мови швидко поповнюється новими словами

08.07.2022
У воєнний час словник української мови швидко поповнюється новими словами

Протягом років мова постійно трансформується та доповнюється новими словами. Це закономірний, еволюційний процес. Але саме зараз ми є унікальними свідками, як наша мова поповнюється новими висловлювання та словами. Як саме змінився словник української мови за час повномасштабного вторгнення росії в ефірі Армія FM розповіла професор, доктор наук з соціальних комунікацій, в.о. декана факультету соціально-гуманітарних технологій та менеджменту Державного податкового університету Наталія Зикун.

— Зараз динаміка та еволюція мови відбувається на наших очах. Ми фактично відстежуємо усі новотвори у режимі реального часу. Їх вже намагаються систематизувати та надати загальноприйняте тлумачення. 9 квітня на Фейсбук сторінці українського інституту мовознавства, з'явилася добірка з 25 слів, з короткими коментарями щодо їх значення. Наприклад, "бандеромобіль", "кіберфронт", "кіберпартизани", "макронити", "орк", "рашизм", "тік-ток війська", "чорнобаїти", "тероборона" тощо. Це ті слова, які зараз в активному вжитку, і треба відзначити, що українці дуже охоче сприйняли цю добірку слів. Вони почали коментувати та доповнювати цей список, — повідомила Наталія Зикун.

Також вона зазначила, що сьогодні найчастіше виникають нові дієслова, які утворені від назв населених пунктів, де чинився потужний опір ворогу. Всі вони мають приблизно однакове значення: "бити", "відбити", "завдати перцю". Тобто такі слова дійсно передавали атмосферу у тому чи іншому регіоні. Лексикон українців і надалі буде поповнюватися новими словами, а стилістичні правила постійно видозмінюватися згідно з викликами часу.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток